Вітаємо Вас, Гість
Головна ПОВНОЛІТТЯ ЛІЦЕЮ Реєстрація Вихід Вхід   
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ЛІЦЕЮ! ІЗ 18-РІЧЧЯМ!

Майже дві з половиною  тисячі років тому в стародавніх Афінах був заснований храм Аполлона Лікейського. В афінському лікеї викладав своїм учням Арістотель (384 до н. е. – 322 до н. е.) – давньогрецький учений-енциклопедист, філософ і логік, учитель геніального полководця, видатного адміністратора і політика Олександра Македонського.

А нашому ліцеєві – 18… Ми не претендуємо на змагання з храмом Аполлона Лікейського, від назви якого походить сучасне визначення ліцею як загальноосвітнього навчального закладу III ступеня, котрий здійснює профільне навчання і допрофесійну підготовку. Але  Повноліття нашого ліцею і копітка праця педагогічно-учнівського колективу спонукає проаналізувати зроблене й окреслити плани на перспективу. І дуже добре, коли спогади надихають, а здобутки і досягнення зобов’язують берегти та примножувати славу і честь Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського.

Перша сторінка літопису нашого ліцею датована 25 жовтня 2001 року. Саме тут записано розпорядження Вінницької обласної ради про створення ліцею для обдарованих дітей на базі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.

Упродовж 18-ти років  ліцей перебуває під надійною опікою Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації  і продовжує своє зростання під могутнім  крилом Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.

Надзвичайно плідними виявилися перші кроки на шляху  творення  ліцею: визначення власної освітньої траєкторії;  пошук нових ефективних методів і технологій управління; вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду; вироблення символіки; започаткування ліцейських традицій.

У 2001 році був створений гімн ліцею, який звучить на всіх наших урочистостях. Незмінною атрибутикою ліцею є його штандарт, емблема і кодекс ліцеїста, у якому записано морально-етичні орієнтири учнів. Членами творчої групи «Перо ліцеїста» систематично готується до друку газета «Ліцеїст».

Завдяки управлінській діяльності, ентузіазму, максимальній мобілізації викладачів перші надбання ліцею були великою радістю і творчою перемогою для педагогічно-учнівського колективу.

Так, свого часу було прийнято Цільову програму роботи з обдарованою молоддю «Обдаровані діти – гордість нації»; створено модель розвитку творчого потенціалу учня;  вироблено шляхи реалізації завдань програми впровадження профільного навчання та неперервної освіти учнівської молоді в системі «ліцей-коледж-університет».

Наше прагнення  творити освітнє середовище на засадах партнерства, розширеної  діяльності педагогів, учнів  та їх батьків – членів єдиного колективу – для їх об’єднання, творчого пошуку, виявлення ініціативи  дало позитивні результати. Ефективною школою колективної дії стало учнівське самоврядування.

У 2004 році правову основу учнівського самоврядування регламентовано відповідним Положенням,  у якому визначено мету, головне завдання, пріоритетні напрямки діяльності. Завдяки рейтинговій системі академічних, наукових, спортивних і творчих досягнень учнів створено  умови для реалізації внутрішнього потенціалу кожного учня в різних видах діяльності.

Важливою подією для  учнів  ліцею у 2004 році  став  Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Учитель – моє покликання», започаткований Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова. Його дипломантами  стало багато учнів ліцею.  Творчі роботи учасників конкурсу видано окремою збірочкою, яка має романтичну назву – «Одкровення юнацької душі».

2004 рік – це перші спроби участі наших вихованців в Інтернет-олімпіадах: учень ліцею став призером олімпіади з фізики, за наслідками якої був зарахований до Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

У 2005 році в ліцеї було створено команду юних істориків, яка випробувала свої знання у VІІІ Всеукраїнському турнірі юних істориків, що проходив у  м. Суми. Ліцейські команди знавців історії України впродовж 2006-2018 років вибороли для області 9 (III, II, I місця) перемог у Всеукраїнському турнірі юних істориків, презентувавши подільське містечко Бар на різних широтах України – у Чернівцях, Артемівську, Луцьку, Славуті, Житомирі, Кременці, Миколаєві, Рівному, Вінниці. Гартування цією інтелектуальною грою пройшло 50 учнів ліцею. Сьогодні серед них  уже є перспективні науковці й педагоги, правознавці й аналітики, журналісти і філософи… Їх творчий і духовний потенціал стрімко почав зростати саме з моменту участі в історичному турнірі.

Яскравою подією 2005 року стало перше родинне свято – «Ліцей – родина, а я його дитина», із якого виросла традиція проведення щорічних зустрічей на меридіанах ліцейської дружби. Під час підготовки до святкування було створено перший фільм про ліцей – «Тут народжується майбутнє», який започаткував документальну відеотеку Обласного гуманітарного ліцею.

Новацією ліцейського життя стало створення у 2006 році парламентської ліцейської республіки ТЕМП (талановитого ерудованого молодого покоління). Завдяки яскравому вияву активної громадянської позиції учнів виникла Конституція ліцейської республіки ТЕМП, яка була  офіційно прийнята 17 лютого 2007 року на зустрічі випускників ліцею п’яти випусків. Сьогодні в  системі  учнівського самоврядування функціонує творче об’єднання «Лідер»,  яким започатковано й реалізовано багато гарних справ. 

А якою далекоглядною виявилась ідея створення наукового ліцейського товариства «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН України! Щорічні науково-практичні конференції («Крок за кроком до якісної освіти і життєвої професійної компетентності»; «Мій інтелект – моя інвестиція в  розбудову України») сприяють виробленню в учнів умінь і навиків публічного виступу, ведення наукової дискусії;  організації ефективної підготовки ліцеїстів до участі в II і III етапах  Всеукраїнського конкуру-захисту науково-дослідницьких робіт учнів у Вінниці та в Києві. 

2008-2010 роки – надзвичайно плідні та результативні: 48 ліцеїстів стали переможцями ІІ етапу (м. Вінниця) і 7 учнів – переможцями ІІІ етапу (м. Київ) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Сьогодні серед призерів МАН  України є чимало учнів нашого ліцею, досягнення яких відзначено дипломами Міністерства освіти і науки  України, стипендіями Президента України,  преміями Вінницької обласної ради. Ліцейське наукове товариство «Перспектива» заявило про себе 144-ма перемогами на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, 23 учні гідно представили Вінниччину на ІІІ етапі конкурсу-захисту в секціях української мови, зарубіжної літератури, мистецтвознавства,  правознавства,  історичного краєзнавства,  економіки, мікроекономіки.

Перебуваючи в режимі неперервного пошуку, ліцей упевнено розвивався, здобув авторитет в області та Україні. Так, на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 27.02.2010 року №156 ліцейське товариство «Перспектива» є переможцем Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу модель наукового товариства учнів Малої академії наук України і нагороджено дипломом ІІ ступеня.

2011 рік ознаменований вагомою подією в житті Обласного гуманітарного ліцею. Творчий проєкт «Про ліцей – ювілейно!», присвячений 10-річчю освітньої діяльності, зібрав величезну кількість поважних  гостей, громадськість міста, області, України, учнів та їх батьків,  друзів  і випускників ліцею різних років навчання. Основні етапи становлення і розвитку ліцею відтворено в ювілейній книзі «Обласний гуманітарний ліцей: шлях у 10 років» і в 3-му документальному фільмі  «Тут народжується майбутнє!»

Важливою віхою діяльності ліцею  у 2013 році стала надзвичайно велика перемога нашої команди в XV Всеукраїнському турнірі юних істориків у  м. Миколаєві – I місце в Україні.

2014 рік увійшов в історію ліцею своїми найбільшими досягненнями: 32 перемоги на рівні області та України в академічних, інтелектуальних, творчих, спортивних конкурсах, олімпіадах, змаганнях.

У 2016 році в літописі ліцею з’явилася чергова ювілейна дата – 15 років від дня заснування. Ювілейний творчий проєкт «Віват, Ліцею!» увійшов у нашу історію як неповторне феєричне дійство. Про минуле й сьогодення навчального закладу йшлося в цікавому й захоплюючому 4-ому документальному фільмі  «Тут народжується майбутнє!», а творчий проєкт «Душею і серцем з Ліцеєм» засвідчив чуття єдиної ліцейської родини.

2015-2018 роки позначені унікальними учнівськими дослідженнями  родоводу за темами: «Пізнай себе, свій рід, свою землю і побачиш свій шлях життя…», «В мого роду – сто доріг, сто століть у мого роду…», «Я маленька гілочка на великому дереві свого роду». Результати пошукових робіт учнів  вважаємо  дорогоцінним скарбом кожної родини, адже в них детально за допомогою унікальних документів ліцеїсти простежили історію свого роду, розкрили життєву долю рідних людей, вивчили традиції і звичаї представників  різних поколінь,  склали  генеалогічні дерева.

Ліцей – це родина. І незаперечним  фактом є те, що  з 2001-го по 2019-й рік у нашому ліцеї навчалися або навчаються старші і молодші  діти з однієї  сім’ї. Близько 80-ти  родин  складають ліцейську династію. 

За 18 років існування ліцей став Альма-матер для 857-ми учнів, із яких золотими медалями нагороджено 71 учня, а срібними – 29. Сьогодні наші випускники навчаються в українських і європейських ЗВО, працюють у різних сферах суспільного життя й примножують славу ліцею, області, України. Ми радіємо їхнім успіхам, досягненням, перемогам. І дуже приємно, що нещодавно відбувся успішний захист кандидатської дисертації Іриною Юріївною Слободянюк, випускницею ліцею 2006 року (нині – викладач фізики та астрономії Обласного гуманітарного ліцею-інтернату), і Наталією Сергіївною Слободяник, випускницею ліцею 2007 року (нині – член суддівського корпусу в м. Одесі). Дуже радісно, що витоки їх наукових до­сліджень, розпочатих ще в ліцеї, знайшли продовження в темах дисертаційних робіт.

25 жовтня 2019 року ліцею виповнюється 18 років. Це життя багатьох поколінь, це велика школа виховання і навчання, це творче, інтелектуальне, особистісне становлення, зростання, ствердження  педагогів  та учнів ліцею.

Із Днем народження, Ліцею! Із 18-річчям! Усім від душі бажаю мати міцне здоров’я, відчуття радості і щастя від результатів своєї праці; не зупинятися на досягнутому, ставити  перед собою високі завдання і досягати нових вершин! Головне – вірити у свої сили, любити життя і людей у ньому, любити свій рід, залишатися вірним своїм друзям, рідній землі, нашій єдиній Україні!

 

Людмила Хілінська,

директор Обласного гуманітарного ліцею-інтернату

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
МОН України
Департамент освіти
Вінницька ОР
ВРЦОЯО
БГПК
ПедПреса
СтопБулінг
Copyright Обласний гуманітарний ліцей © 2023-2015