Вітаємо Вас, Гість
Головна 2020-й змінив наші стереотипи Реєстрація Вихід Вхід   
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2020-Й ЗМІНИВ НАШІ СТЕРЕОТИПИ

2019/2020 навчальний рік завершив свою ходу… Він був непростий і для вчителів, і для учнів, і для батьків. Усе було інакше: освітній процес у режимі дистанційного навчання; урочисте завершення навчального року в режимі онлайн; відтермінування ЗНО і його складання в умовах карантинних обмежень; свято випускників із запізненням більше як на місяць та ще й із дотриманням усіх санітарних норм; відтермінування вступної кампанії…

Світ кардинально змінився: і стиль спілкування, і ставлення до життя, і наше сприйняття самих себе – усе стало іншим, не таким, яким було раніше; але незмінною залишається цінність Душі і Духовного, цінність Знань, здатність Вірити, Любити, Творити, досягати Мети.

Для всієї ліцейської спільноти – від випуску першого (2003 рік) і до цьогорічного (2020 рік) – найбільшим здобутком залишається Дружба, відчуття Єдності і таке дороге й рідне «Віват, Ліцею!»

Із дня в день у вимірі перемог і поразок, успіхів і невдач, традицій та інновацій сьогодення вчителі, учні та їхні батьки творять майже двадцятирічну історію Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського.

Перегортаючи чергову сторінку ліцейського життя, мимоволі думаю: шлях до перемоги – і в навчанні, і в творчості, і в спорті – є тривалим, складним, тернистим. На кожному кроці потрібно виявляти силу волі і міцність духу. Постійне відчуття обов’язку і самодисципліна. Це, передусім, цілеспрямоване прагнення до знань. Це копітка праця і активність в умовах очного та дистанційного навчання. Це відповідальність перед собою, учителями, однокласниками, батьками. Це мить, коли, мріючи про перемогу, пам’ятаєш про можливість поразки, яка, за законами життя, відкриває щлях до нових перемог. Це здатність чесно і гідно запитати самого себе: а чи все я зробив(ла) для своєї перемоги? чи доклав(ла) максимум зусиль? а може, очікував(ла), що світ завинив переді мною і, як належне, зобов’язаний дати мені дивіденди?..

2019-2020 навчальний рік був для кожного з нас і навчальним, і повчальним. Найбільший урок, який треба засвоїти, полягає в тому, що всі ми маємо цінувати відкрите спілкування один з одним, не опускатися до звинувачень, злоби, ненависті – усього того, що руйнує стосунки і світ, бо ніяка «демократія» це не виправдає. І найголовніше: потрібно цінувати яскраві, неповторні моменти, із яких складається наше життя; вірити і ніколи не опускати крила! Згадаймо відомі слова-настанову Ліни Костенко: «І все на світі треба пережити, бо кожний фініш – це по суті старт…». А ще варто дослухатися мудрості Григорія Сковороди: «Щастя наше всередині нас … Нехай ніхто не сподівається щастя ні від високих наук, ні від шановних посад, ні від багатства…Немає його ніде. Воно залежить від серця, серце – від миру, мир – від знання, знання – від Бога. Тут кінець.»

І наостанок хочу звернутися саме до вас, наші дорогі і любі випускники 2020-го! Нехай широкою і рівною проляже вам путь у доросле, самостійне життя! Нехай ніколи не торкнеться вашої душі і серця підступна злоба і оманлива заздрість! Наполегливо здобувайте знання і досвід та з усіх доріг повертайтеся до рідної альма-матер! Нехай на життєвому шляху вам зустрічається якомога більше щирих і добрих людей! Будьте й самі вдячними, насамперед своїм батькам, бо вони дали Вам життя, вони вас люблять і піклуються про вас! Будьте вдячними своїм учителям, бо вони вкладали у вас частинку своєї душі і серця, ділилися своїми знаннями і невтомно вели до маленьких та великих перемог! Будьте вдячними всім людям, які зустрінуться вам на життєвому шляху! І ваші добро та щирість повернуться до вас сторицею!

Вірю в найкраще і бажаю вам найкращого! Щасливої вам долі і Божої помочі!

 

Л.В. Хілінська,

директор Обласного гуманітарного ліцею-інтернату

Вхід на сайт
Пошук
МОН України
Департамент освіти
Вінницька ОР
ВРЦОЯО
БГПК
ПедПреса
СтопБулінг
Copyright Обласний гуманітарний ліцей © 2023-2015