Вітаємо Вас, Гість
Головна Рекомендований алгоритм дій у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захвор Реєстрація Вихід Вхід   
Меню сайту
Календар
«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

УВАГА!!!

У РАЗІ НАЯВНОСТІ У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ХОЧА Б ОДНОГО ІЗ СИМПТОМІВ ІНФЕКЦІЇ: ТЕМПЕРАТУРА, КАШЕЛЬ, НЕЖИТЬ, БІЛЬ У ГОРЛІ, РИНІТ, ЧХАННЯ, БІЛЬ У ГРУДИНІ – УЧНІ ЛІЦЕЮ НЕ МОЖУТЬ ВІДВІДУВАТИ ЗАКЛАД ОСВІТИ ДО ПОВНОГО ОДУЖАННЯ.

РЕКОМЕНДОВАНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ОЗНАК ГОСТРОГО РЕСПІРАТОРНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 затверджено Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Дії у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувач освіти знаходиться в масці постійно до вирішення питання щодо направлення його додому чи до закладу охорони здоров'я.

2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення (медпункту) в супроводі працівника закладу освіти (медична сестра, або  класний керівник, або вихователь), невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників) та переконатися в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв'язатися з медичною сестрою для подальших спільних дій.

3. Медична сестра повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на СОVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

4. У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

5. Медична сестра має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

6. Медична сестра реєструє випадок в журналі реєстрації форми 060/о.

7. Медична сестра або класний керівник чи вихователь телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

8. Медична сестра співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб: які знаходилися разом в одному приміщенні (класі, кімнаті гуртожитку) та контактували в побуті.

9. Ніхто з працівників освітнього закладу, у тому числі медична сестра, класний керівник чи вихователь, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком СОVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють СОVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов'язок закладу освіти -- запобігати булінгу та стигматизації у зв'язку з СОVID-19.

10. Особи, які перебували в контакті зі здобувчем освіти, в якого лабораторно підтверджено СОVID-19, не відвідують заклад освіти та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

Дії у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV-2 у здобувача освіти

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV-2 здобувача освіти необхідно:

1) направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, співмешканців кімнати гуртожитку) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)») на 14 днів.

2) забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення класу, кімнати гуртожитку тощо;

3) для класу, який перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

4) якщо захворювання на СОVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор ліцею-інтернату може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

5) медична сестра має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

Якщо на СОVID-19 захворів учитель, інший працівник ЗЗСО необхідно:

1) працівники ЗЗСО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на СОVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2) якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з'явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров'я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19

У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

Інформування учасників освітнього процесу про випадок СОVID-19 у ЗЗСО

1. Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам школярів відомо, що ніхто не має відвідувати школу, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

2. Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на СОVID-19 вчителів/працівників школи і батьків учнів повідомляти про це вчителя/медичного працівника/адміністрацію.

3. Нагадуйте працівникам школи та батькам учнів про особливу небезпеку СОVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

4. Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

5. Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6. Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

Складено на підставі листа МОН № 1/9-490 

«Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році».

Вхід на сайт
Пошук
МОН України
Департамент освіти
Вінницька ОР
ВРЦОЯО
БГПК
ПедПреса
СтопБулінг
Copyright Обласний гуманітарний ліцей © 2024-2015