Науково-дослідницька діяльність у ліцеї

У 2003 році в ліцеї було створено наукове учнівське товариство «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН України, ключовим завданням якого є формування особистості юного дослідника, створення наукового клімату й зацікавленості дослідницькою діяльністю.

В основу роботи наукового ліцейського товариства «Перспектива» покладено Державну програму «Освіта України XXI століття», Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту»,  Концепцію Державної програми роботи з обдарованою молоддю на 2006-2010 роки, Наказ Міністерства освіти і науки України «Про комплексну програму щодо залучення обдарованої молоді до наукових досліджень та розвитку МАН України».

Мета діяльності наукового товариства «Перспектива» - організувати навчальну працю учнів із високим рівнем пізнавальних можливостей, взявши до уваги такі особистісні якості, як:

• яскраві аналітичні здібності;
  • спостережливість;
  • гнучкість мислення;
  • багатство уяви;
  • здатність до зосередженої та відповідальної праці.

Завдання Товариства:

• формувати в учнів глибокі теоретичні знання про суть науково-дослідницької діяльності, сприяти оволодінню методологією наукового пізнання (бачити актуальні наукові проблеми, виявляти суперечності, висувати гіпотези, пропонувати оригінальні ідеї, аналізувати, інтегрувати, трансформувати й синтезувати інформацію);
  • виробляти в ліцеїстів практичні навики підготовки та виголошення рефератів, виступів, доповідей тощо;
  • орієнтувати учнів на самоорганізацію пізнавальної та дослідницької діяльності на оптимальному рівні труднощів;
  • учити вибирати потрібну інформацію з існуючого інформаційного потоку;
  • створювати умови для реалізації творчого і наукового потенціалу учнів шляхом залучення їх до участі в науково-дослідницьких конференціях, семінарах, конкурсах-захистах на різних етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;
  • сприяти розвитку тісної співпраці науковців, викладачів та учнів-членів наукового товариства «Перспектива».
«  Грудень 2017  »