Ви Гість
Вітаємо Вас Гість
Головна РеєстраціяВихідВхід
«  Листопад 2013  »

«Черпай досхочу з мовної криниці…»

11 листопада 2013 року в актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського відбулася відкрита виховна година, присвячена Дню української писемності й мови, який уся громадськість України традиційно відзначає щорічно 9 листопада; відтоді як у 1997 році було підписано відповідний Указ Президента держави.
     Виховна година для учнів Обласного гуманітарного ліцею та студентів-першокурсників була проведена викладачами української мови Ковальською Аллою Петрівною та Слободянюк Ларисою Михайлівною у формі усного журналу. Учасники заходу, учні 10 – А (педагогічного) та 10 – Б (правознавчого) класів, ознайомили присутніх з історією становлення української писемності (сторінка 1-ша усного журналу «Від кирилиці – до сьогодення»); проаналізували сумні дати календаря української мови та її шлях до утвердження на світовій арені (сторінка 2-га «Дорогою до визнання»); закцентували увагу слухачів на невичерпних можливостях рідного слова (сторінка 3-тя «Є слова – квіти… Є слова – дуби…»).
     Усне слово учасників виховної години перемежовувалося декламуванням уривків із творів О.Олеся, Т.Шевченка, К.Мотрич, Я.Гояна, І.Швеця, О.Яворської, О.Лупія, інсценізацією за уривком із твору Є. Дударя.
     Прозвучали пісні у виконанні учнів 10-х класів Обласного гуманітарного ліцею Лілії Ткачук, Марини Андреєвої, Оксани Цицюрської, Марини Сурми та ансамблю манери автентичного співу «Голоси предків» (керівник – А.Сторожук) Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.
Зміст сценарію доречно доповнили презентаційні матеріали, оформлені учнем 11-Б класу Іваном Муковозом.
     Провідною ідеєю заходу стали слова ведучих: «У наших душах має панувати культ освіти, культури і науки. А без поваги, без любові до рідного слова не може бути ні всебічної вихованості, ні духовної культури».