Обласний гуманітарний ліцей-інтернат

Головна РеєстраціяВхід

Головна » 2015 » Травень » 25 » Дотик до душі
Дотик до душі

Життя людини починається з подиху, життя поезії – з найтоншого поруху душі, життя поета — із сокровенного Слова. Усі ми знаємо, як почасти буває складно відшукати теє Слово, бути почутим і здатним почути ближнього. Слово відчиняє нам двері до світла і радості життя. Коли воно входить у духовний світ дитини, то торкається ніжних струн серця, найпотаємніших глибин душі, і видобуває найбільше диво – поезію.

Кожна людина народжується  поетом у душі. І головне – розбудити ці поетичні струни. Мистецтва живого слова учні Обласного гуманітарного ліцею навчаються на уроках української мови та літератури. Ліцей  не лише створює умови для становлення юних особистостей, але й розвиває творчі здібності учнів, забезпечує духовне збагачення, формує стійкий інтерес до поетичного слова.

Приємно відзначити, що  в  стінах ліцею творчо формується молода парость літературного покоління. Найбільш яскраво засяяли таланти юних поетів-початківців – Аліни  Фурман та Миколи Слободянюка, (учнів 11-А класу педагогічного профілю навчання). Їх вірші надзвичайно щирі, відкриті, сповнені любові до людей, опромінені гордістю за рідний край, проникнуті переживаннями за долю кожного сучасника. Перші почуття, мамина любов, краса рідної природи, людина і суспільство – саме ці питання хвилюють юних поетів.

Кожен вірш Аліни Фурман – це частинка її душі, її особистого світогляду і водночас особливий спосіб самовираження. Це маленька історія, де відбиваються настрій і роздуми дівчини, простежується творчий перехід особистості від дитинства до юності. Про творчість юної поетеси більше розкаже стаття «А вона розмальовує світ…» надрукована в газеті «Подільський край»  від 8 травня 2015 року.

Микола Слободянюк  через рідне слово намагається осягнути дивосвіт краси подільської природи, висловлює палке прагнення берегти і примножувати її, звертається до джерел духовності, оспівує українську мову, найдорожчих і найближчих людей, висловлює почуття любові до України та  рідного краю,  замислюється над своїм сьогоденням і мріє про майбутнє. Свій поетичний хист юнак відточує щоденно, залишаючи на папері поетичні рядки і несподівані рими. Його поезія вирізняється силою думки і якоюсь особливою легкістю висловів. Вірші Миколи Слободянюка увійшли до збірки, виданої восени 2014 року Центром позашкільної роботи з дітьми та підлітками за ініціативи керівника гуртка «Літературне краєзнавство» Таїсії Юріївни Лясковської.

Юні поети-початківці ще вчаться розвивати творчу інтуїцію, шукати індивідуальний стиль мислити по-своєму. Бажаємо їм творчого вогнику,  невичерпної енергії та  заслуженого визнання!

Прикріплення: Фото 1 · Фото 2 · Фото 3
«  Травень 2015  »