Ви Гість
Головна РеєстраціяВихідВхід
«  Лютий 2020  »

ЄДНАЙМОСЯ У МОВІ

ІНФОРМАЦІЙНА ЛІНГВІСТИЧНА АКЦІЯ «ЄДНАЙМОСЬ У МОВІ!»

21 лютого, коли вся світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови, в Обласному гуманітарному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей відбулася інформаційна лінгвістична акція під гаслом «Єднаймось у мові!» (організатори заходу – викладачі української мови Слободянюк Л.М. і Ковальська А.П.).

Інформуючи учасників акції про Міжнародний день рідної мови, його ведучі наголосили на тому, що історія виникнення цього свята трагічна, бо пов’язана з подіями 1952 року, коли в Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні рідної, бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає День полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни та підтримкою ЮНЕСКО 21 лютого проголошено Міжнародним днем рідної мови.

В Україні це свято відзначають із 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин урядом України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

Увагу учасників інформаційної лінгвістичної акції не могли не привернути цікаві факти про українську мову, які стосувалися історії її виникнення; кількості одиниць у її сучасному словнику; найрідше вживаних літер і букв-рекордсменів; синонімічного розмаїття слів; зменшено-пестливих форм; кличного відмінка як однієї з ментальних ознак нашої мови; схожості з іншими слов’янськими мовами; кількості активних носіїв української мови у світі.

Особливий інтерес у слухачів викликала відеодобірка про сучасний Український правопис, ухвалений у 2019 році: кардинальні зміни в написанні слів і їх варіанти; особливості творення і вживання фемінітивів; зміни в написанні іншомовних запозичень і складних слів тощо.

Наприкінці лінгвістичної акції її учасники, зокрема учні 10-11-х класів ліцею, написали диктант «Панегірик слову», зміст якого привернув увагу молоді до проблеми усвідомлення власної відповідальності за майбутнє нашої мови і нашої України.