Ви Гість
«  Грудень 2019  »

ІНТЕРАКТИВНІ ДЕБАТИ

ІНТЕРАКТИВНІ ДЕБАТИ ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ ЛІЦЕЮ

«РИНОК ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ: ЗА І ПРОТИ»

9 грудня в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського під час тижня права було проведено інтерактивний диспут

Проблема лібералізації земельного ринку, зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення отримала надзвичайно широкий резонанс і навіть протистояння в українському суспільстві й тому стала предметом диспуту.

Велику роботу з питань організації дебатів та підготовки до участі в них членів дискусійного клубу Обласного гуманітарного ліцею було проведено викладачем правознавства Олегом Володимировичем Лемпієм. Активними учасниками заходу стали учні Обласного гуманітарного ліцею: Катерина Полуян, Діана Кичак, Дмитро Кухар, Артем Котляров, Віталій Ткач, Тетяна Кривенька, Віолетта Вовк, Алла Огороднік.

Досліджуючи окреслену проблему, учасники згрупувались у дві команди: команду чорних шарфів, яка відстоювала необхідність зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, і команду білих шарфів, яка висувала аргументи проти цього.

Цікавою виявилася символіка обраних кольорів: чорний колір поглинає світло, тобто команда підтримувала ідею відкриття земельного ринку; білий колір відбиває світло, і це символізувало відкидання командою цієї ідеї.

Методика проведення заходу нагадувала шахову гру, яка відбувалася в три етапи: дебют, мітельшпіль і ендшпіль. У дебюті команди почергово намагалися сформулювати свою позицію, навести на її обґрунтування аргументи і конкретні приклади. У мітельшпілі учасникам гри ставили суперникам по 4 запитання (три повідомили їм завчасно, одне, секретне, запитання − із надією на шах і мат). Жваве обговорення проблеми відбулося під час полеміки. Свою позицію висловили Олег Володимирович Лемпій, викладач правознавства; Тетяна Валентинівна Ковальчук, викладач історії; Алекс Орта, волонтер Корпусу Миру; Тетяна Шаповал, студентка 32 –Ш групи спеціальності «Початкове навчання»; Катерина Полуян, учениця 11-Б класу; Ангеліна Воробйова, учениця 11-А класу Обласного гуманітарного ліцею.

Учасники двох команд продемонстрували ґрунтовні знання з правознавства, уміння аналізувати ситуацію, надавати їй правову оцінку й аргументовано відстоювати власну позицію. У результаті полеміки більшість присутніх утвердилася у своїх поглядах на окреслену проблему, однак деякі учасники в процесі дебатів змінили свою точку зору, про що свідчило голосування за допомогою білих і чорних карток.

Однак усі присутні отримали змогу глибше зрозуміти суть, важливість і складність проблеми лібералізації земельного ринку для майбутнього розвитку України. Як показали дебати, інтерактивна форма роботи значно сприяє формуванню в учнів активної громадянської позиції, розвитку критичного мислення, соціальної, комунікативної, культурологічної компетентності.

Сподіваємося, що незабаром ми зустрінемося з учасниками дискусійного клубу Обласного гуманітарного ліцею на чергових дебатах із приводу наступної суспільної проблеми.