Вітаємо Вас, Гість
Головна Реєстрація Вихід Вхід
«  Лютий 2021  »

ІСТОРИЧНИЙ ТУРНІР: ДЕБЮТ ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ

24 лютого  2021 року в Обласному науковому ліцеї-інтернаті  відбувся  турнір  юних істориків, учасниками якого стали  учні 10-х класів.

Тетяна Валентинівна Ковальчук, викладач суспільних дисциплін, керівник творчого об’єднання «Юний історик», у вступному слові ознайомила  присутніх  з умовами проведення гри та  наголосила на ролі  історичного турніру у вивченні історії, формуванні нових знань; навчанні мистецтва мислення, аналізу, дискутування, вміння відстоювати свою точку зору.

Учасники турніру були поділені на три команди – «Темп». «Оптиміст». «Соціум». Члени команди «Темп» виступили в ролі  доповідачів (Інна Сваричевська, Юлія Васютинська, Ангеліна Блінова.) Інна Сваричевська, учениця 10-А класу, презентувала доповідь на тему «Нестор Літописець:  автор чи співавтор «Повісті минулих літ»?» Присутні відзначили вміння ліцеїстки  аргументовано і повно висвітлювати тему; використовуючи  різні джерела та аналізуючи наукові дискусії з  означеної проблеми.

Члени команди «Оптиміст» виконали роль опонентів (Олексій Дуднік, Христина Мазур, Аліна Маркуш.). У межах відведеного часу вони проаналізували доповідь Сваричевської .І., вказали  на позитивні сторони в розкритті теми і зробили свої зауваження Швидко зорієнтувався і вибудував  лінію опонування учень 10-А класу Олексій Дуднік. Цікавою і толерантною була полеміка між  між доповідачем та опонентом.

Члени команди «Соціум» випробували себе в ролі рецензентів (Даря Бойчук, Юлія Гармідер, Дана Шевчук.).  Зміст доповіді та опонування  прорецензувала Дана  Шевчук, учениця 10-А класу. Ліцеїстка дала оцінку виступам доповідача (Сваричевська Інна)  та опонента (Дуднік Олексій); визначила, наскільки повно і чітко вони реалізували свої завдання; проаналізувала рівень розуміння обговореної проблеми, який показали доповідач  та опонент.

Навички науково обґрунтованого спілкування юні історики відпрацьовували під час ведення полеміки. У ході дискусії десятикласники виявили вміння виступати перед аудиторією, відстоювати власну точку зору, творчо мислити.

Заключне слово взяли заступник директора з гуманітарної освіти, виховної роботи, вчений секретар, кандидат мистецтвознавства, доцент Бурса Антоніна Іванівна та  директор Обласного наукового ліцею-інтернату Хілінська Людмила Валентинівна, які відзначили кропітку роботу викладача та високий рівень підготовки й ерудиції учасників історичного турніру і побажали нових досягнень у вивченні історії України та опануванні культури наукової полеміки.