Ви Гість
«  Жовтень 2019  »

ТИЖДЕНЬ ОБЛАСНОГО ГУМАНІТАРНОГО ЛІЦЕЮ

ТИЖДЕНЬ ЛІЦЕЮ НА СТОРІНКАХ ІСТОРИЧНОГО ЛІТОПИСУ

У період із 21 по 25 жовтня 2019 року проведено Тиждень Обласного гуманітарного ліцею-інтернату при Барському  гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського.

Система заходів, розроблених оргкомітетом, була колоритною за змістом і формами роботи:

- спецвипуск газети «Ліцеїст»;

- фотовиставка «Історія ліцею в обличчях»;

- професорська година: зустріч із В. В. Каплінським, кандидатом педагогічних наук, доцентом Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;

- флешмоб «Я люблю  тебе, Ліцею!»;

- виставка портретних робіт Петрукович Анни, учениці 10-А класу;

- екскурс в історію закладу «Ліцеєві – 18!»: перегляд фільмів та ексклюзивних репортажів про ліцей;

- зустріч із випускниками ліцею різних років;

- година спілкування «Школа майбутнього моїми очима»;

- свято Повноліття  «Із днем народження тебе, Ліцею!».

У ході проведення заходів  висвітлено основні етапи розвитку ліцею, багатогранну діяльність педагогічно-учнівського колективу, різні  аспекти реалізації Державної цільової програми роботи з обдарованими учнями, співпраці з батьківським колективом та випускниками ліцею.

Фотовиставка «Історія ліцею в обличчях»  яскраво представила  цікаве та багатогранне життя ліцеїстів різних поколінь. З великим інтересом переглядали 18-річний фотолітопис закладу  викладачі, студенти, батьки. Незабутні спогади і враження викликали світлини у випускників ліцею: вони ділилися враженнями, згадували неповторні роки навчання, уважно розглядали кожен знімок. У всіх були  свої емоції, свої думки, свої спогади...

21 жовтня 2019 року відбулася цікава зустріч учнів та викладачів ліцею із Василем Васильовичем Каплінським, кандидатом педагогічних наук, доцентом Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Під час професорської години В.В.Каплінський змістовно проаналізував різноманітні педагогічні ситуації і запропонував шляхи безконфліктного спілкування, конструктивного вирішення конфліктів.

22 жовтня 2019 року на площі коледжу відбувся флешмоб «Я люблю ліцей!», у якому взяли участь 65 ліцеїстів. Під музику та перефразований текст пісні Гайтани «Сонце нам сяє»( її нинішній президент ліцейської республіки ТЕМП) чудово виконав Кухар Дмитро, на площі коледжу утворилася інсталяція серця і надпис «Я люблю ліцей!». Режисером-поставником  флешмобу стала  Олена Петрівна Рудкевич, керівник вокально-хорової студії «Сузір’я».

23 жовтня 2019 року у фоє коледжу була представлена виставка  унікальних портретних робіт Петрукович Анни, учениці 10-А класу.  Роботи, виконані олівцем у чорно-білих тонах, вражають свободою мислення старшокласниці, об’єктом уваги якої стали  відомі постаті світового мистецтва. Усі охочі мали нагоду помилуватися  довершеними роботами юної художниці. Враження від виставки породжувало бажання побачити свій портрет у виконанні юної майстрині.

Цікавим і захопливим виявився для сьогоднішнього покоління ліцеїстів був екскурс в історію закладу «Ліцеєві – 18!»: перегляд  ексклюзивних відеофільмів репортажів про ліцей 1-го документального фільму «Тут народжується майбутнє», відеофільму «Планета Неспокійного Сонця», фотовернісажу «Ліцейський Х-фактор», документальної презентації «Дерево ліцейського роду».

Незабутньою для нинішніх учнів ліцею була зустріч із випускниками різних років. Велике враження справило відеоінтерв’ю з Олександром Бондарем, випускником 2004 року, та Едуардом Якобенчуком, випускником 2008 року. Пам’ятними для ліцеїстів 2019 року стали хвилини спілкування з Анастасією Вітковською і Яною Паламарчук, колишніми учнями ліцею, а нині  студентами ЗВО.

Новою сторінкою в ліцейському  літописі стало Свято Повноліття «Із днем народження тебе, Ліцею!», яке яскраво розкрило різні аспекти навчального закладу, його історію і здобутки за 18 років. Щира і тепла атмосфера свята об’єднала всю ліцейську родину – педагогів, учнів та їх батьків. Святкова програма завершилася на несподіваній ноті: викладачі ліцею приготували своїм вихованцям солодкий сюрприз – іменний торт, яким і нинішніх учнів, і присутніх випускників.

Із нагоди свята Повноліття творча група учнів підготувала спеціальний випуск газети «Ліцеїст», на сторінках якої висвітлено основні віхи 18-річної історії навчального закладу, розкрито реалії сьогодення, уміщено враження нового покоління вихованців про стиль життя ліцею.

У підготовці та проведенні тижня ліцею були задіяні всі учні ліцею. Значну допомогу в організації фотовиставки «Історія ліцею в обличчях» та виставки портретних робіт Петрукович Анни внесли такі учні: Дмитро Кулина, Владислав Скрипнюк, Артем Котляров, Віктор Блащук, Кульчицький Володимир, Вадим Кривчак, Олександр Дудник, Віталій Ткач, Дмитро Кухар, Костянтин Береза, Максим Павлишин, Владислав Сотнійчук, Марина Фаста, Діана Фросталюк, Світлана Семенова.

Під час проведення  свята Повноліття «Із днем народження тебе, Ліцею!» творчі організаторські здібності, індивідуальність проявили такі учні: Дмитро Кухар, Віталій Ткач, Марія Кацап, Ангеліна Воробйова, Костянтин Береза, Олена Кулина, Владислав Сотнійчук, Богдан Копач, Андрій Мукомел, Максим Павлишин (11-А клас); Вадим Грисюк, Дарина Веліщук, Тетяна Кривенька, Катерина Полуян, Анна Трибунська (11-Бклас); Марина Фаста, Марія Важеніна, Віолетта Вовк, Ірина Німачук, Вадим Котляров (10-А клас); Вероніка Ремпович, Світлана Семенова, Марія Фурман,  Вікторія Ходаніцька (10-Б клас).

Заплановані заходи допомогли  кожному ліцеїсту самореалізуватися і внести свою частку в історію літопису ліцею.