Обласний гуманітарний ліцей-інтернат

Головна РеєстраціяВхід

Головна » 2013 » Квітень » 26 » Майстер-клас із розпису писанки
Майстер-клас із розпису писанки

Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Пасха. Це дійсно Великий день! За українською традицією Великдень – найвеличніше свято року, якого з нетерпінням чекає кожен християнин.

З святом Пасхи пов’язано дуже багато звичаїв, серед яких одними з найважливіших є випікання особливого хліба – паски – на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя», фарбування крашанок та виготовлення писанок. Саме ці самобутні символи є найбільшою окрасою і основною поживою великоднього столу.

З метою залучення сучасної молоді до збереження духовної та культурної спадщини українського народу 25 квітня 2013 року учні Обласного гуманітарного ліцею взяли активну участь у найчисельнішому майстер-класі по розпису великодньої писанки, який проходив у Барському автомобільно-дорожньому технікумі Національно-транспортного університету.

Дотримуючись прадавніх традицій, захоплююче дійство розпочав митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владика благословив його початок та побажав організаторам й учасникам Божої допомоги.

Майстер-клас з писанкарства провели представниці Національної спілки народних майстринь України сестри Марина та Оксана Верхові.  Народні майстрині розповіли  учасникам свята про  історією символіки різноманітних видів української писанки, ознайомили з багатством і розмаїттям закодованих символів, їх таємничим змістом та навчили молодь розписувати писанки використовуючи традиційні орнаменти. Юнаки та дівчата із захопленням долучилися до таїнства створення Великодньої писанки. Кожен створював свій унікальний і неповторний витвір мистецтва, вкладаючи у нього своє бачення світлого і великого свята Пасха.

Усього у заході взяли участь чотириста учнів та студентів, що стало безпрецедентним досягненням, яке увійшло до Книги рекордів України а самим його учасникам та гостям запам’яталося на все життя.

«  Квітень 2013  »