МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ЯК ЗАПОРУКА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

17 лютого педагоги та учні Обласного наукового ліцею-інтернату взяли участь у годині інформування «Забезпечення медіаграмотності серед трудового колективу та здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу, а також щодо дій цивільного населення під час бойових дій».
Проведення заходу на платформі Google Meet у форматі онлайн організувала адміністрація КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського» відповідно до Указу Президента України від 14.02.2022 року №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».
Учасники зустрічі ознайомилися з різними видами надзвичайних ситуацій (техногенних, природних, військових, соціальних) та отримали чіткі інструкції щодо алгоритму дій цивільного населення в разі виникнення військової загрози, терактів і мінувань.
Самборська О.Д., заступник директора коледжу з навчальної роботи, зазначила, що в непростих умовах сьогодення медіаграмотність – це ефективна превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати кожному. Олена Дмитрівна рекомендувала викладачам та учням скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності, розміщеними на онлайн-платформі національного проєкту «Фільтр» – filter.mkip.gov.ua.
Студенти КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського» провели змістовний лекторій з питань медіаграмотності здобувачів освіти, під час якого розповіли про основні інструменти і методи поширення фейкової інформації в мережі Internet, поінформували про особливості впливу патогенної інформації на користувачів соціальних мереж, окреслили методи боротьби з поширенням фейкової інформації в соціальних медіа.
Під час заходу слухачі переглянули пізнавальні відеоролики з окресленої теми, визначили ключові правила медіаграмотності, засвоїли основні шляхи протидії інформаційно-пропагандистському впливу під час гібридних загроз.
         |