Обласний гуманітарний ліцей-інтернат для обдарованих дітей
при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М. Грушевського
Четвер, 18.10.2018, 17:46

Головна РеєстраціяВхід

Головна » 2017 » Грудень » 25 » МИ - ДІТИ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ
МИ - ДІТИ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ

ТОК-ШОУ «ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ»

19 грудня 2017 в Обласному гуманітарному ліцеї-інтернаті викладачами циклової комісії іноземних мов було проведено позакласний виховний захід у форматі «ток-шоу» за участі волонтерів Корпусу миру США в Україні Дейна Стівза та Неллі Петлик, учнів ліцею та студентів коледжу. Тема бесіди за круглим столом – «Гендерні стереотипи».

Захід відбувся у рамках реалізації проекту «Ми – діти планети Земля», метою якого є формування іншомовних комунікативних умінь на засадах діалогу культур,  коли явища мови та культури, які вивчаються, пропонуються у порівнянні з аналогічними фактами в інших мовах і культурах.

У якості модератора зустрічі виступила Катерина Анатоліївна Павлін, викладач англійської мови Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.

Під час ток-шоу кожен учасник мав можливість висловитися англійською мовою щодо питань, які хвилюють молодь та сприяють утвердженню ґендерної рівності. Учні та студенти виявили уміння комунікативно доцільно користуватися засобами англійської мови для досягнення взаєморозуміння, готовність до соціальної взаємодії для спільного розв'язання актуальних проблем.

Усім учасникам для обговорення були запропоновані наступні запитання:

• Чи мають чоловіки та жінки рівні освітні можливості?
  • Чи в однаковій мірі вони можуть брати участь у соціальних і культурних заходах (спорт, музика, танці тощо)?
  • Чи повинні чоловіки мати пріоритети в отриманні роботи?
  • Чи є однаково важливою як для чоловіків, так і для жінок можливість кар’єрного росту?
  • Коли жінка одружується, чи зобов’язана вона брати прізвище чоловіка?
  • Чи повинні чоловіки ділити домашню роботу зі своїми дружинами?
  • Хто повинен брати декретну відпустку?
  • Чи можна успішно поєднувати роль матері та кар'єру?
  • Хто у першу чергу повинен забезпечувати сім'ю?
  • Як ви відчуваєте себе по відношенню до протилежної статі?
  • Хто може краще керувати країною?

Під час обговорення мова йшла про статус жінок і чоловіків та про можливості для їх самореалізації у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Найцікавішим виявилося спірне питання про права та обов’язки чоловіків і жінок. У результаті гострої словесної боротьби учасники заходу дійшли спільного висновку: будь-які міжособистісні стосунки мають будуватися на основі взаємоповаги та визнанні рівності кожної особи.

«  Грудень 2017  »