Ви Гість
Головна РеєстраціяВихідВхід
«  Лютий 2019  »

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. В Україні свято відзначають із 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови». Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

До відзначення Дня рідної мови долучилися і учні Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей.

У четвер, 21 лютого, у Барській районній центральній бібліотеці відбулася літературна зустріч «Рідний голос, рідне слово – все народжене з любові» приурочена Міжнародному дню рідної мови. Під час зустрічі представники літературної студії «Обрій» і творчого об’єднання «Феміда» Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, відомі літератори міста декламували вірші відомих українських поетів та презентували слухачам власну поезію. Молодь закликала слухачів покращувати рівень спілкування, шанувати найсвятіший і найблагородніший скарб нашої нації – українську мову.

Авторську поезію учасникам заходу подарував і Олександр Гребенюк, учень 11-Б класу Обласного гуманітарного ліцею-інтернату. Усіх присутніх вразила багатогранна за тематикою творчість Олександра: патріотична, лірична та філософська.

Цього ж дня вийшла в ефір радіопередача студії «Коледж-FM». Яна Паламарчук і Сергій Лаврентюк (учні 11-А класу) разом із викладачами української мови Ковальською А.П. і Слободянюк Л.М. підготували для радіослухачів цікаву інформацію про нашу солов’їну українську мову.

Інформаційна сторінка радіопередачі, представлена ліцеїстами, була насичена цікавими фактами: виявляється, українська мова сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери і походить із санскриту, а перші її слова були записані в 448 р. н.е.; за своїм лексичним запасом вона є найбільш спорідненою з білоруською мовою (84% спільної лексики), із польською і сербською – маємо 70% і 68% відповідно спільних слів, а от з російською – тільки 62%; значна кількість уживаних до сьогодні українських слів та мовних коренів прийшла до нас із часів ще трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні дохристиянських часів, цілий ряд слів, уживаних у древньоіндійській мові – ведичному санскриті, джерела якого дійшли до нас із давнини у 5 тисяч років.

За останні 4 століття українську мову намагались убити аж 134 рази! Але ми зберегли своє слово. І через свою рідну мову дали всьому світові зрозуміти, що ми, українці, – справді велика нація, зі своєю культурою, своїми звичаями і своєю історією, яка сягає глибокої давнини! Тож сьогодні кожен із нас має усвідомити свою відповідальність за майбутнє нашої мови і нашої України!