Головна » 2015 » Жовтень » 7 » Музична вітальня
Музична вітальня

Вечір класичної музики «Вітаємо ювілярів»

Сьомого жовтня  в актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського відбувся вечір класичної музики «Вітаємо ювілярів», присвячений  270-річчю  Максима Созонтовича Березовського, 265-річчю Дмитра Степановича Бортнянського та наступному ювілею Артемія Лук’яновича Веделя (у 2016 році йому виповниться 250 років від дня народження).

Художнім обрамленням свята стали слова: «Це наше, це поруч, це твоє!».

Усі глядачі мали змогу дізнатися найцікавіші факти життя й творчості відомих українських музикантів від організаторів та ведучих вечора Пінкаль В.І. та Петращук Л.Є.

Фрагменти  переписки Максима Березовського  з дружиною Матильдою з художнього твору Нестора Кукольника «Маестро Массімо» відтворили випускник коледжу Григор’єв Роман та  учениця 11-А класу Обласного гуманітарного ліцею Войтович Наталія.

Також прозвучали композиції Дмитра Бортнянського «Під твою милість припадаю» у виконанні А. В. Лісової, арія Ельвіри з опери «Сокіл»(виконувала С. І. Сорочинська), «Романс о прекрасном Тирсисе» (А. В. Лісова), «Архангельський глас»,  «Радуйся, Благодатная», тріо Собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Бара.

Активу участь у заході взяв отець Ростислав – священик Собору Успіння Пресвятої Богородиці. Усі духовні твори другої частини музичної  вітальні звучали у виконанні святого отця  Ростиславом та гостей свята.

У залі  лунала  класика українського хорового мистецтва – твори Артемія Веделя: канони з Пасхальної Літургії, «Херувимська» (виконував хор собору Успіння Пресвятої Богородиці).

З великим інтересом глядачі прослухали повідомлення учениці 11-А класу Обласного гуманітарного ліцею  Гнибіди Сніжани про останні години життя Артемія Веделя.

Про повернення Березовського, Бортнянського та Веделя до скарбниці світової культури нам розповіла учениця 11-А класу Табак Діана.

На завершення прозвучав гімн життю «Многая літа», автором якого є Дмитро Бортнянський (виконував козацький народний хор, керівник Сошинська Н. В.).

Духовна музика, яка прийшла до нас із глибини століть, нині владно входить до концертних залів, звучить по радіо і телебаченню, входить до репертуару навчальних хорів і просто зігріває серця людей під час богослужіння.

Сеник Анастасія,  учениця 11-А класу Обласного гуманітарного ліцею

«  Жовтень 2015  »