Ви Гість
«  Жовтень 2019  »

НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ ЮНИХ НАУКОВЦІВ ЛІЦЕЮ

НАУКОВЕ ЛІЦЕЙСЬКЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРСПЕКТИВА» НА СТАРТІ НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

28 вересня 2019 року на базі Вінницької станції юних натуралістів, де працює територіальне відділення Малої академії наук України, відбулось урочисте засідання з нагоди початку його діяльності у 2019-2020 навчальному році. Розпочався старт обдарованої учнівської молоді до підкорення нових наукових вершин.

30 вересня 2019 року в актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського відбулася настановча конференція з питань організації роботи ліцейського наукового товариства «Перспектива» в новому навчальному році.

Відкрила конференцію Слободянюк Лариса Михайлівна, координатор товариства, яка привітала учнів ліцею з початком нового навчального року, побажала успіхів у наукових розвідках і досягнення нових вершин.

Перед учасниками заходу, учнями 10-х та 11-х класів, виступила директор Обласного гуманітарного ліцею-інтернату Людмила Валентинівна Хілінська, яка ознайомила присутніх зі столітньою історією існування Національної академії наук України; розповіла про президентів академії наук України, які своєю невтомною працею рухали українську науку вперед і зробили вагомий внесок у розбудову наукової та культурної спадщини України.

Також директор ліцею ознайомила учнів з історією створення Малої академії наук України та ліцейського наукового товариства «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН, його структурою; детально поінформувала ліцеїстів про відділення і секції товариства, членами яких є учні ліцею.

Особлива увага ліцеїстів була закцентована на етапах науково-дослідницької роботи: вибір теми для наукового пошуку; визначення його мети і завдань; формулювання гіпотези; визначення методів дослідження; складання попереднього плану; вивчення джерельної бази з обраної теми; написання роботи за складеним планом; підготовка тез виступу і мультимедійної презентації; захист роботи.

Неабияке зацікавлення в присутніх викликала інформація керівника ліцею про реалізацію Державної програми «Обдарована молодь» у контексті діяльності наукового товариства «Перспектива», подана в презентаційних матеріалах. Учні ліцею мали можливість ознайомитися з результатами участі учнів ліцею в ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України за весь період існування ліцейського наукового товариства «Перспектива».

Приємною несподіванкою для всіх стала звістка про успішний захист кандидатської дисертації Іриною Юріївною Слободянюк, випускницею ліцею 2006 року (нині викладач фізики та астрономії Обласного гуманітарного ліцею-інтернату). На часі захист ще однієї кандидатської дисертації, автор якої – Наталія Сергіївна Слободяник, випускниця ліцею 2007 року, а нині член суддівського корпусу (м.Одеса).

Даючи настанови учням щодо організації їхньої науково-пошукової роботи в новому навчальному році, Людмила Валентинівна нагадала слова президента і академіка Національної академії наук України Бориса Євгеновича Патона: «Без молоді наука не має майбутнього!»