Головна » 2012 » Грудень » 12 » Незнання закону не звільняє від відповідальності
Незнання закону не звільняє від відповідальності

Для того щоб людина поважала закон, вона повинна не тільки його знати і розуміти, виконувати правові приписи, а й мати відповідні особисті переконання щодо необхідності цього закону, тобто володіти правовою культурою. Особливо актуальним на даний час є питання правової освіти неповнолітніх, адже проблеми поширення злочинності серед підлітків постійно привертає до себе увагу. Важко заперечувати, що це явище набуло значних масштабів.  Сьогодні це зумовлено тим, що молоді люди саме цієї вікової категорії завжди визнавалися злочинцями особливого роду і становили одну з найбільш кримінально вражених верств населення.
   У межах роботи з попередження злочинності серед підлітків, спрямованої на формування правової свідомості, навичок та звичок правомірної поведінки молоді, 11 грудня 2012 року відбулася зустріч учнів Обласного гуманітарного ліцею з провідним спеціалістом Барського управління юстиції Якубчик Інною Вільївною. Тема зустріч – «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» – викликала чималий інтерес у старшокласників, а разом із тим і велику кількість запитань різного характеру. Інна Вільївна дала чіткі й вичерпні відповіді на всі запитання щодо правового захисту та правових гарантій неповнолітніх. Окрім того, у ході бесіди молодь ознайомилася з прикладами найбільш поширених правопорушень серед підлітків, видами покарань і відповідальності.
   Під час зустрічі учні переглянули документальний відеофільм про випадки дитячої кримінальної відповідальності та відбування неповнолітніми покарання у виправно-трудових колоніях. З метою профілактики негативних проявів поведінки серед старшокласників працівник Управління юстиції провела анкетування на тему «Життя сучасної молоді».
   На завершення зустрічі гостя наголосила: «Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами та добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба добре орієнтуватися в правовому колі. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності».

Прикріплення: Фото 1 · Фото 2 · Фото 3
«  Грудень 2012  »