Ви Гість
«  Січень 2017  »

Пам'ятаймо уроки Крут...

ГЕРОЯМ КРУТ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

30 січня в актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла  Грушевського відбулася відкрита виховна година, присвячена трагічному урокові української історії  – Крутянській битві, що забрала кілька сотень молодих життів.

У всесвітніх масштабах бій під Крутами не розглядається як зразок військового мистецтва. Але для української національної пам’яті та історії України він став ключовим моментом і сьогодні символізує ідею боротьби за українську державність і водночас є прикладом  трагедії, яка покликана мобілізувати націю перед загрозою зовнішнього втручання й наступу на нашу незалежність.

Згадуючи про подвиг крутянців – студентів Київського університету Святого Володимира та Українського народного університету, а також учнів 2-ї Української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства, – учасники виховної години розмірковували над тим, що уроки історії, на жаль, повторюються. Тож знаменні історичні дати — це не тільки пам'ять про минуле, але й ключ до того, щоб у майбутньому уникнути трагічних помилок.

У ході заходу, який підготували й провели учні 11-Б класу Обласного гуманітарного ліцею разом із класним керівником А.П. Ковальською і вихователем Н.Г. Григорчук, звучали вірші, присвячені героям-крутянцям, демонструвалися фото- й відеоматеріали,  документальний фільм «Недооцінені уроки історії», переглядалися уривки з історичної драми «Григорій Піпський», що відкриває документальний цикл «Нескорені» й розказує нашим сучасникам про  трагедію під Крутами.

Ідеєю виховної години була думка про те, що українські юнаки загинули не марно – власною кров'ю вони вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу, їх подвиг став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. А коли до такої свідомої самопожертви здатна молодь — нація незнищенна.