Вітаємо Вас, Гість
«  Вересень 2020  »

ПЕРШІ КРОКИ ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ ДО НАУКОВИХ ВІДКИТТІВ

ПЕРШІ КРОКИ ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ ДО НАУКОВИХ ВІДКРИТТІВ

16 вересня 2020 року в актовій залі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася настановча конференція з питань організації роботи ліцейського наукового товариства «Перспектива» в новому навчальному році.

Відкрила конференцію Слободянюк Лариса Михайлівна, координатор товариства, яка привітала ліцеїстів із початком нового навчального року  й побажала успіхів у наукових розвідках.

Перед учасниками заходу, учнями 10-х  (універсального і правового) класів, виступила директор Обласного наукового ліцею-інтернату Людмила Валентинівна Хілінська, яка ознайомила присутніх з історією існування Національної академії наук України (їй, до речі, у 2018 році виповнилося 100 років із часу заснування!); розповіла про президентів, які очолювали установу і своєю невтомною працею рухали українську науку вперед, зробивши вагомий внесок у розбудову наукової та культурної спадщини України.

Людмила Валентинівна також ознайомила учнів з історією створення Малої академії наук України та ліцейського наукового товариства «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН, його структурою; детально поінформувала ліцеїстів про відділення і секції товариства, членами яких є учні ліцею.

Даючи настанови учням щодо організації їхньої науково-пошукової роботи в новому навчальному році, Людмила Валентинівна нагадала слова колишнього президента і академіка Національної академії наук України Бориса Євгеновича Патона: «Без молоді наука не має майбутнього!»

Презентаційні матеріали, представлені новоприбулим ліцеїстам директором ліцею, засвідчили шляхи реалізації засад Державної програми «Обдарована молодь» у контексті діяльності наукового товариства «Перспектива». Десятикласники мали можливість ознайомитися з результатами участі учнів ліцею в ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України за весь період існування ліцейського наукового товариства «Перспектива».

Особливе зацікавлення в присутніх викликав розгорнутий фоторепортаж із минулорічної науково-практичної конференції учнів і викладачів ліцею (пленарного і секційних засідань), а також яскраві приклади наукових розвідок колишніх ліцеїстів, нинішніх студентів закладів вищої освіти, котрі впевнено торують свій шлях до великої науки, на який уперше несміливо ступили, перебуваючи в стінах Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей.