Обласний гуманітарний ліцей-інтернат
при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М. Грушевського
Понеділок, 23.04.2018, 00:12

Головна РеєстраціяВхід

Головна » 2013 » Жовтень » 13 » «Перспектива»
«Перспектива»

Новий старт наукового ліцейського товариства «Перспектива»

Вінницького територіального відділення МАН України

28 вересня 2013 року на базі Вінницької станції юних натуралістів, де працює  територіальне відділення Малої академії наук України,  відбулось урочисте засідання з нагоди  початку його діяльності у 2013-2014 навчальному році. Розпочався старт обдарованої учнівської молоді до підкорення нових наукових вершин.

7 жовтня 2013 року  Обласний гуманітарний ліцей теж почав писати свою, власну нову сторінку в наукову історію навчального закладу. В цей день у актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського відбулася настановча конференція з питань організації роботи ліцейського наукового товариства «Перспектива» в новому навчальному році.

Перед учнями ліцею виступила його керівник – Людмила Валентинівна Хілінська. Заступник директора по Обласному гуманітарному ліцею  ознайомила учнів 10-их та 11-их класів з історією створення Малої академії наук України в цілому та ліцейського наукового товариства «Перспектива»  Вінницького територіального відділення МАН зокрема, його структурою;  детально   поінформувала ліцеїстів про відділення та секції товариства, членом яких стане кожен учень, займаючись науково-пошуковою чи науково-дослідницькою діяльністю.

У своєму виступі Людмила Валентинівна окреслила старшокласникам можливості для застосування ними набутих знань, зокрема такі, як: підготовка до уроків і активність у їх проведенні; участь у предметних олімпіадах, турнірах, творчих та інтелектуальних  конкурсах, у  педагогічному й правознавчому лекторіях, тематичних вечорах тощо.

Особливу увагу ліцеїстів заступник директора по ліцею закцентувала на етапах науково-дослідницької роботи: вибір теми для наукового пошуку; визначення його мети і завдань; формулювання гіпотези; визначення методів дослідження;  складання попереднього плану;  вивчення джерельної бази з обраної теми; написання роботи за визначеним планом; підготовка тез виступу та мультимедійної презентації;  захист роботи.

Неабияке зацікавлення в присутніх викликала інформація керівника ліцею про реалізацію Державної програми «Обдарована молодь» у контексті діяльності наукового товариства «Перспектива», подана Людмилою Валентинівною в  слайдовій фотопрезентації. Десятикласники й одинадцятикласники отримали можливість ознайомитися з результатами участі учнів ліцею в ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України за весь період існування ліцейського наукового учнівського товариства.

На завершення заступник директора по Обласному гуманітарному ліцею ознайомила старшокласників з особливостями роботи консультпункту Вінницького територіального відділення МАН у 2013-2014 навчальному році:

1-а неділя кожного місяця – секції біології, екології, психології, агрономії;

2-а неділя – секції медицини, хімії;

3-я неділя – секції відділення технічних наук;

4-а неділя – секції відділень філологічних і суспільних наук;

субота (щотижня)  – секція англійської мови.

Даючи настанови учням щодо організації  їх науково-пошукової роботи в новому навчальному році, Людмила Валентинівна підкреслила, що, незважаючи на те, що своє дослідження вони повинні здійснити протягом двох років навчання в ліцеї, проте мають розуміти, що це може стати справою всього їхнього  життя. Адже серед колишніх учнів – випускників Обласного гуманітарного ліцею – сьогодні вже є ті, хто прагне наукового росту й готується до захисту кандидатської дисертації.

Залишається лише сподіватися, що серед нинішніх ліцеїстів також підростає гідна наукова зміна, майбутня наукова еліта України.

Прикріплення: Фото 1 · Фото 2 · Фото 3 · Фото 4
«  Жовтень 2013  »