Головна » 2016 » Червень » 6 » ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ В СИСТЕМІ ПРОФІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ В СИСТЕМІ ПРОФІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Круглий стіл з представниками різних професій на тему: «Твоє життя – твій вибір»

У сучасних умовах профілізації навчання теорія і практика освіти спрямовані на формування пізнавальної життєвої компетентності, що передбачає підготовку учнівської молоді до усвідомленого вибору власної освітньої траєкторії та майбутньої професійної діяльності.

Обласний гуманітарний ліцей є інноваційним закладом освіти, що активно впроваджує форми профорієнтаційної роботи в контексті навчально-виховного процесу. У змісті літньої профільної практики передбачено курс «Побудова кар’єри», який має на меті виявлення інтересів, нахилів, здібностей, потреб і рівня навчальних можливостей кожного вихованця.

У ході занять із курсу «Побудова кар’єри» ліцеїсти створили особистий план професійного самовизначення шляхом аналізу результатів тестів, анкет, опитувальників на базі ресурсів освітніх і професійних web-сайтів, електронних довідників абітурієнта, порталів професійного консультування.

Однак проблема професійної ідентифікації вимагає заходів, спрямованих на надання учням психолого-педагогічної підтримки в проектуванні ними варіантів продовження навчання в установах професійної освіти. З огляду на це 2 червня 2016 року за ініціативи В’ячеслава Анатолійовича Стадніка, спеціаліста з профорієнтаційної роботи Барського районного центру зайнятості, було проведено круглий стіл з представниками різних професій на тему: «Твоє життя – твій вибір».

Організатор заходу окреслив типові помилки при виборі професій, дав цінні поради щодо того, як їх уникнути, надав вичерпну інформацію проте які  професії затребувані на ринку праці, висвітлив роль районного центру зайнятості в працевлаштуванні випускників вищих навчальних закладів.

У невимушеній обстановці центру зайнятості ліцеїсти мали змогу також поспілкуватися з Іриною Анатоліївною Титаренко, керівником Барського районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, депутатом міської ради; Наталею Володимирівною Філіповою, лікарем сімейної медицини Барської районної лікарні; Юлією Юріївною Марчук, спеціалістом банківських послуг «Приват Банку», Олександром Олександровичем Загороднюком, випускником ліцею, а сьогодні – старшим слідчим районного відділу міліції. Кваліфіковані спеціалісти розповіли про період навчання у ВНЗ за обраним фахом, охарактеризували специфіку своєї роботи, пригадали цікаві випадки з власної професійної діяльності.

На завершення зустрічі гості побажали всім учням ліцею обрати фах за покликанням і вірити, що найзаповітніші бажання та мрії обов’язково збудуться!

Переглядів: 150 | Додав: LKa
«  Червень 2016  »