Головна » 2017 » Квітень » 6 » Професорська година для ліцеїстів
Професорська година для ліцеїстів

ПРОФЕСОРСЬКА ГОДИНА ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ

6 квітня у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського розпочала свою роботу XVI Міжнародна конференція з питань теорії і практики формування та розвитку творчої обдарованості майбутніх фахівців у системі професійної освіти.

За традицією, роботу XVI Міжнародної конференції відкрила професорська година, мета якої – читання лекцій вітчизняними і зарубіжними науковцями для викладачів і студентів коледжу, учителів району.

Інновацією цьогорічної конференції стало залучення до професорської години й учнів Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей, які є членами наукового товариства «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН України.

Учні ліцею отримали унікальну можливість вступити в живий діалог із В. В. Каплінським, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, який запропонував старшокласникам цікаву і нестандартну лекцію за темою: «Реалізація виховного потенціалу в педагогічних ситуаціях».

Ліцеїстам було запропоновано відчути себе в ролі вчителя і зреалізувати кілька змодельованих педагогічних науковцем ситуацій, у ході яких креативність і творчість виявили такі учні, як Юрчишена Іванна, Грицак Оксана, Налужний Олександр.

Жвавий інтерес в учнів ліцею викливали відеоматеріали про інноваційні засоби навчання, які професійно продемонстрував В. В. Каплінським під час лекції.

«Коли і що справило на Вас вирішальний вплив у виборі професії педагога?» – із таким запитанням звернувся до Василя Васильовича учень 10-Б класу, президент ліцейської республіки ТЕМП Твердохліб Ярослав. Із великим захопленням розповів педагог про свою шкільну вчительку, яка привила йому любов до майбутньої професії.

Спілкування з науковцем про педагогічну професію допомогло учням ліцею визначитися з майбутнім фахом, про що сказала у своєму слові Херовимчук Світлана, учениця 11-А класу.

День був насичений і змістовним. Після професорської години учні ліцею мали можливість завітати на фестиваль великодніх атрибутів та обрядів, який справив на них незабутні враження.

7 квітня в ході пленарного засідання Конференції у викладачів ліцею, які працюють над реалізацією програми «Обдаровані діти – гордість нації», була нагода почути думки, напрацювання, пропозиції науковців з питань роботи з обдарованою молоддю.

«  Квітень 2017  »