Головна » 2016 » Грудень » 1 » Профілактика ВІЛ/СНІДу
Профілактика ВІЛ/СНІДу

Міжнародний день боротьби зі СНІДом:

Знати, щоб себе вберегти. Профілактика ВІЛ/СНІДу

СНІД – класичний приклад голу,

який людство забило у свої ворота.

Принцеса Анна

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) надбав масштабів пандемії. На сьогодні понад 41 мільйон осіб живе будучи інфіковані ВІЛ/СНІДом. Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання в Європейському Союзі і країнах, що межують із ним, страждає молодь.

Як показують  дослідження, однією з проблем української молоді є недостатня інформованість про шляхи інфікування вірусом імунодефіциту людини та систему заходів щодо профілактики цього захворювання.

Тож із метою ознайомлення учнів Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для  обдарованих дітей при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського з проблемами поширення СНІДу в Україні, формування адекватного розуміння проблеми існування хвороби, запобігання поширенню інфекції та виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, у переддень 1 грудня в Барській районній бібліотеці було проведено інформаційно-просвітницький захід, приурочений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Ведучою заходу була бібліотекар сектору мистецтв Наталія Іванівна Корнюх – фасилітатор із питань розробки місцевих стратегій запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу і туберкульозу.

Наталія Іванівна озвучила тривожну статистику захворюваності на СНІД, порадила учням дбати про здоров’я, не спокушати долю, із  розумінням ставитися до ВІЛ-позитивних людей.

Під час заходу учнівська аудиторія дізналася про значення червоної стрічки Франка Мура як символу вираження підтримки ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД; ознайомилася з виставкою літератури та інформаційними буклетами, у яких висвітлені актуальні проблеми сьогодення щодо захворювання на ВІЛ/СНІД в Україні, шляхи поширення хвороби  й алгоритм дій у випадку виникнення  непередбачуваної ситуації.

Ліцейська молодь мала можливість закріпити знання з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, узявши участь у бліц-опитуванні «Знати, щоб себе вберегти» та переглянувши надані Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» тематичні короткометражні фільми з циклу «Перехрестя».

Будьте обережними, цінуйте і бережіть кожну неповторну хвилину свого життя!

«  Грудень 2016  »