Ви Гість
Головна РеєстраціяВихідВхід
«  Лютий 2020  »

СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ. ДЕНЬ ДРУГИЙ

СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ В ОБЛАСНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ ЛІЦЕЇ:

ДЕНЬ ДРУГИЙ

5 лютого в Обласному гуманітарному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у секціях мовознавства, літературознавста, літературної творчості та мистецтвознавства. У секційному засідання взяли учні одинадцятих та десятих класів ліцею, які  представили до уваги всіх присутніх результати своїх наукових напрацювань.

Під час конкурсу-захисту в навчальній аудиторії панувала надихаюча інтелектуальна атмосфера. Юні дослідники відзначилися вмінням чітко формувати власну думку,  давати конструктивні відповіді на поставлені запитання й гідно відстоювати особистісну позицію з обраної теми наукового пошуку.

Більшість тем наукових розвідок викликали неабиякий інтерес в учнівської аудиторії, про що засвідчило жваве обговорення досліджень та велика кількість поставлених запитань.

Тематика доповідей:

Стилістична роль односкладних речень у мові новели М.Коцюбинського «Іntermezzo» (Виконавець: К. Щурова, 10-А клас. Науковий керівник: А.П. Ковальська,  викладач української мови Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Антромонімікон села Матейків Барського району Вінницької області (Виконавець: Д. Кулина, 10-А клас. Науковий керівник: Л.М. Слободянюк,  викладач української мови Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Оказіоналізми в мові поетичних творів Л. Костенко (Виконавець: М. Фаста, 10-А клас. Науковий керівник: А.П. Ковальська, викладач української мови Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Антропоніми у творчості письменника-земляка М. Коцюбинського (Виконавець: К. Дмитренко, 10-А клас. Науковий керівник: Л.М. Слободянюк,  викладач української мови Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Філософський аспект поеми  І. Франка «Мойсей» (Виконавець: А. Мукомел, 11-А клас. Науковий керівник: Г.Ф. Королюк, викладач української літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Роман І. Роздобудько «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю»: спроба літературознавчого аналізу (Виконавець: Д. Кичак, 11-А клас. Науковий керівник: Г.Ф. Королюк,  викладач української літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

«Майстер корабля» Ю. Яновського – новітнє явище української романістики (Виконавець: Т. Савчук, 11-Б клас. Науковий керівник: Г.Ф. Королюк, викладач української літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Тема природи в ліриці С. Єсеніна (Виконавець: І. Німачук,        10-А клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська,  викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Тема кохання у творчості А. Ахматової (Виконавець: А. Кочемазова, 11-Б клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська,  викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Герої драми-феєрії М. Метерлінка «Блакитний птах» у пошуках щастя (Виконавець: А. Вітковська, 11-Б клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська, викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Християнські мотиви в романі  Ф.М. Достоєвського «Злочин і кара» (Виконавець: А. Трибунська, 11-Б клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська, викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Бінарна позиція «натовп-опозиція» в художньо-образній системі Р. Баха «Чайка» (Виконавець: А. Петрукович, 10-А клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська, викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Трагедія війни в зображенні Г. Белля (за новелою «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…») (Виконавець: В. Грисюк, 11-Б клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська,  викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Доля дитини-сироти в романі  Ч. Дікенса «Пригоди Олівера Твіста» (Виконавець: О. Завальницька, 11-Б клас. Науковий керівник: Л.В. Хілінська, викладач зарубіжної літератури Обласного гуманітарного ліцею-інтернату).

Методи відтворення українського ментального характеру під час художньо-практичної роботи над портретним жанром  (Виконавець: Д. Навроцький, 11-Б клас. Науковий керівник: С.Л. Бондарчук, викладач кафедри мистецьких дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського