Головна » 2015 » Травень » 22 » Солунські браття – просвітителі слов’ян
Солунські браття – просвітителі слов’ян

20 травня в Барській районній бібліотеці відбувся круглий стіл «Солунські браття – просвітителі слов’ян», приурочений  вшануванню пам’яті святих Кирила та Мефодія – першовчителів, творців слов’янської абетки, проповідників християнства, перекладачів духовних книг, виданих слов’янською мовою. Учасниками заходу стали учні Обласного гуманітарного ліцею.

29 березня 1994 року Кабінет Міністрів України, підтримуючи ініціативу Міністерства культури і Українського комітету славістів, прийняв постанову, за якою 24 травня оголошено Днем слов’янської писемності та культури. У 2013 році виповнилося 1150 років з того часу, як  святі рівноапостольні брати-просвітники Кирило та Мефодій заснували слов’янське письмо.

Бібліотекар відділу мистецтв Наталія Іванівна Корнюх розповіла, що День слов’янської писемності та культури – це свято, яке широко відзначають у Росії, Болгарії, Чехії, Словаччині та інших слов’янських країнах. Воно засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов’ян в скарбницю світової цивілізації.

Учасники круглого столу дізналися багато цікавого про життя рівноапостольних братів, їх просвітницьку діяльність, яка має всеслов’янське значення, адже Кирило та Мефодій підняли освіту і культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності.

Під час заходу учні ліцею мали можливість власноруч перегорнути сторінки столітніх книг, написаних старослов’янською мовою.

Внесок, який зробили Кирило та Мефодій в історію освіти, став тією іскрою, від якої спалахнула жага знань, розпочався стрімкий розвиток культури і мов слов’янських народів. Сьогодні ця духовна спадщина є безцінним надбанням усього людства.

Прикріплення: Фото 1 · Фото 2 · Фото 3
«  Травень 2015  »