Ви Гість

ВЕЛИКОМУ СОНЦЕПОКЛОННИКУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

155-РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

ВЕЛИКОГО СОНЦЕПОКЛОННИКА ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

«Любов і краса – це ті діаманти, які він вишліфовував із непоказних камінчиків та заховував у вічний скарб нашої національної культури». Саме так Володимир Гнатюк, відомий український культурний діяч, відгукувався про великого письменника-гуманіста, невтомного захисника трудящого народу, нашого славетного земляка Михайла Михайловича Коцюбинського, чия зірка життя спалахнула на небосхилі 17 вересня 1864 року.

Уже не одне десятиріччя поспіль вдячні нащадки великого Людинолюба вшановують пам’ять видатного митця, чия творчість, що припала на кінець XIX-початок XX століть, яскраво відбиває не тільки глибинні соціальні зрушення в тогочасному українському суспільстві,  а й активні пошуки, якими був позначений літературний процес на рубежі двох століть.

Михайло Михайлович Коцюбинський, який представляє літературно-мистецький процес цього періоду, був справді природженим художником слова, який дивився на світ трохи іншими очима, ніж інші люди, і носив у душі сонце, яким обертав дрібні дощові краплі у веселку, витягав із чорної землі на світ Божий квіти і перетворював у золото чорні закутки мороку.

Вшанування пам’яті видатного земляка в нашому навчальному закладі вже стало традицією. Щорічно тут відбуваються літературні читання, зустрічі з членами Спілки письменників Вінниччини та України, конференції.

16 вересня 2019 року учні 10-А (універсального) класу Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей – Ольга Ремінна, Віолетта Вовк, Марія Важеніна, Каріна Вітковська, Алла Огороднік, Єлена Бондаренко, Марина Фаста, Діана Фросталюк, Надія Грищук, Артем Котляров, Вероніка Шутко, Крістіна Щурова, Андрій Марущак (класний керівник – Слободянюк Л. М.), – а також учениця 10-Б (правового) класу Марія Фурман (класний керівник – Ковальська А. П.) у вінок пам’яті Михайла Михайловича Коцюбинського від імені юних нащадків  письменника вплели слова великої поваги, глибокої шани, щирої вдячності за його титанічну працю на ниві української літератури зокрема і культури в цілому.

Ліцеїсти запросили студентів академічних груп першого курсу, а також учнів десятих і одинадцятих класів ліцею разом із ними, учасниками тематичної виховної години, подумки перегорнути сторінки усного літературно-мистецького журналу, присвяченого 155-ій річниці від дня народження нашого славетного земляка – Михайла Михайловича Коцюбинського, Великого Сонцепоклонника.

Перша сторінка журналу дала можливість слухачам ознайомитися детальніше з маловідомими фактами подільського періоду життя Михайла Михайловича Коцюбинського, а друга – пізнати тонкі струни душі багатогранної особистості митця, «закоханого в Людину, у Сонце, у Пісню…».

Зробивши спробу перегорнути тільки окремі сторінки життєпису славетного земляка, учні ліцею висловили сподівання, що все почуте під час виховної години сколихне струни душі кожного слухача й викличе в нього бажання у хвилини дозвілля взяти в руки томик творів письменника, щоб насолодитися красою його поетичного слова і перейнятися глибоким виром людських почуттів.