Головна » 2016 » Березень » 30 » Від творчості наставника – до творчості вихованця
Від творчості наставника – до творчості вихованця

30 березня 2016 року Обласний гуманітарний ліцей при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського презентував новий літературно-мистецький проект «Від творчості наставника – до творчості вихованця».

Масштабний за своїм змістом захід показав, що основним кредо навчального закладу є пошук, натхнення і творчість, які об’єднують у єдине ціле викладачів та учнівсько-студентську молодь коледжу.

Перший блок проекту був присвячений ушануванню пам’яті М.Х.Комісарчука, з іменем якого асоціюється сама ідея відкриття на базі тоді ще Барського педагогічного училища ліцею для обдарованих дітей Вінниччини.

Учасники творчого проекту мали змогу переглянути відеоінтерв’ю з Миколою Христофоровичем, ознайомитися з його віршами зі збірки «Сокровенне»,  які продекламували учні 10-11-х класів ліцею  (Володимир Безсмертний, Вадим Гаврілов, Сергій Рудик, Ростислав Капітанчук, Роман Димчишин, Ярослав Столяр, Дмитро Цимбал, Станіслав Середюк), та  почути живий голос автора (документальні кадри, на яких М. Комісарчук читає свій ліричний вірш, присвячений землякам-стінянам, зберіг у домашньому відеоархіві викладач інформатики С.В. Зеленюк).

Звертаючись із вітальним словом до всіх учасників творчого проекту, П.Н. Савчук, директор коледжу, пригадав період становлення навчального закладу, перегорнув найяскравіші сторінки його історії, розказав про тісну співпрацю  М. Комісарчука  з педагогічним колективом.

Петро Несторович повідомив, що вже дев’ятий рік поспіль традиційно в березні, у дні вшанування пам’яті Миколи Христофоровича, у навчальному закладі вручається премія імені М. Комісарчука викладачам, студентам і учням ліцею, представникам обслуговуючого персоналу та оголошуються імена номінантів на Дошку пошани коледжу.

Цьогоріч лауреатами премії імені М. Комісарчука та номінантами на Дошку пошани стали 5 викладачів коледжу, 1 представник технічного персоналу, 8 учнів і студентів.

Вітальним подарунком усім нагородженим та приємним сюрпризом для гостей стала пісня «Козацька вдача» у виконанні ансамблю козацької пісні під керівництвом Н.В. Сошинської.

Яскравим завершенням першого блоку проекту стала танцювальна композиція «Душа України» у виконанні зразково-танцювального колективу «Денс-стиль» (солісти – Олексій Смеречинський і Дарина Шевчук).

Другий блок проекту був присвячений оголошенню результатів конкурсу творчих робіт «Пізнай себе, свій рід, свою землю – і побачиш свій шлях життя», який проводиться щорічно в межах реалізації програми «Обдаровані діти – гордість нації» в Обласному гуманітарному ліцеї.

У своєму слові, адресованому гостям заходу і, зокрема, конкурсантам, директор ліцею Л.В. Хілінська зазначила, що мрія М.Х. Комісарчука про підтримку сільської дитини  і розвиток її таланту знаходить своє втілення у творчій діяльності ліцею ось уже впродовж майже 15-ти років.

Переможці творчого конкурсу отримали сертифікати на право позачергового зарахування до навчального закладу у 2016 році, які вручили директор коледжу П.Н. Савчук і директор ліцею Л.В. Хілінська.

З великим інтересом усі присутні переглянули  документальний фільм «Тут народжується майбутнє», який розказує про традиції Обласного гуманітарного ліцею, його будні і свята.

Приємною несподіванкою став відеопроект «Дерево ліцейського роду», із якого гості заходу довідалися цікавий факт: протягом 15-річного періоду функціонування ліцею його вихованцями стали різні покоління дітей  із більше як 70-ти родин, що переконливо підтверджує гасло навчального закладу: «Ліцей – родина!».

Завершальним блоком проекту стала яскрава концертна програма, яка продемонструвала мистецькі обдарування ліцеїстів. На сцену вийшов гурт народного танцю із запальною «Молдаванескою» (керівник-постановник – М.Ф.Доронін); танцювальна студія «Імпульс» (керівник – М.Ф.Доронін) представила неповторний романтичний вальс, а учні 11-Б класу запропонували глядачам танець масок «Задзеркалля».

Усі присутні були зачаровані вокальним співом Яни Васютинської (пісня «Струна») та дуету в складі Романа Димчишина і Вадима Гаврілова (пісня «А ми удвох»).

На ліцейську сцену вийшли десятикласниця Софія Нартовська та її мама Олена Анатоліївна, які подарували гостям свята музичну композицію «Гобелен».

Завершальним акордом концертної програми стала пісенна композиція «Україна – це я» у виконанні ліцейської студії вокально-хорового співу «Сузір’я» (керівник – О.В.Шинельова).

Яскравою була робота ведучих творчого проекту – Людмили Володимирівни Нарольської, викладача музики, і Владислава Вознюка, голови студентської ради Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.

Без перебільшення буде сказати, що цьогорічний творчий проект «Від творчості наставника – до творчості вихованця» став новою важливою сторінкою документальної історії Обласного гуманітарного ліцею  та Барського  гуманітарно-педагогічного коледжу  імені Михайла Грушевського.

Переглядів: 165 | Додав: LKa
«  Березень 2016  »