Ви Гість
Вітаємо Вас Гість
Головна РеєстраціяВихідВхід
«  Травень 2020  »

ВІТАЄМО З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!

Уже традиційно, у третій четвер травня, вся Україна святкує День вишиванки. І сьогодні, 21 травня, ми всі відзначаємо свято самобутньої, неповторної, барвистої української культури! Головне, що треба зробити цього дня – одягти вишиванку.

Українська вишиванка – це національна святиня! Вона символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки. Сьогодні український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу.

Учнівський колектив Обласного гуманітарного ліцею-інтернату для обдарованих дітей також долучився до святкувань і, за ініціативи ради учнівського самоврядування, випустив міні ролик до Дня вишиванки.

Щиро вітаємо всіх зі святом!

Нехай барвисті кольори сакральної вишивки будуть сильним оберегом для кожного!