Ви Гість
«  Грудень 2015  »

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Година-застереження до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

2 грудня 2015 року в Барській районній бібліотеці до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  для учнів Обласного гуманітарного ліцею при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського було проведено годину-застереження «СНІД: зрозумій і підтримай». Ведучою заходу була бібліотекар сектору мистецтв Наталія Корнюх – фасилітатор з питань розробки місцевих стратегій запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Під час змістовної розповіді про синдром набутого імунодефіциту ліцеїсти  узагальнили інформацію про шляхи передачі вірусу (статеві контакти, переливання ВІЛ-інфікованої крові, користування шприцами в середовищі наркоманів, від вагітної матері до дитини) та дізналися, що  25 років медики не можуть створити вакцини, яка б виліковувала цю страшну хворобу, однак до 2030 року людство планує все ж створити такі необхідні ліки.

Йшлося також і про особливості епідеміологічної ситуації в Україні, де найбільше хворих в  Одеській, Херсонській та Донецькій областях.  100 тис. зареєстрованих хворих в Україні, з них 10 тис. дітей. Чотири з п’яти хворих людей не знають про свій позитивний ВІЛ-статус. Таким чином, в Україні кожен сотий є ВІЛ-інфікованим. 10 чоловік інфікується щоденно, а 8 помирає.

СНІД займає п’яте місце в світі за смертністю. Це 35 мільйонів хворих у світі, 2,1 мільйони людей поповнюють ряди хворих щороку, а півтора мільйони життів обриваються від неї щороку. Люди можуть жити повноцінним життям з цією хворобою, але існує проблема толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Ліцеїсти переглянули кілька застережних відеороликів від Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», ознайомилися з виставкою-попередженням «Зупинись над прірвою!»

Переглядів: 307 | Додав: LKa