Головна » 2017 » Квітень » 8 » Зустріч із волонтером Корпусу Миру США Яном Блером
Зустріч із волонтером Корпусу Миру США Яном Блером

Програма «Миттєві виклики» або «DESTINATION ІMAGINATION» («Призначення уяви» або «Куди веде уява») працює на державному рівні у США з 90-х років минулого століття. Її місія полягає в тому, щоб навчити учнів і студентів творчого процесу і прищепити їм навички, необхідні для досягнення успіху в сучасному мінливому світі.

Програма є світовим лідером у навчанні креативності. Вона заохочує конвергентне мислення та проектує творчий процес від фантазії до інновацій. Сьогодні, більш ніж 150 000 студентів беруть участь у програмі кожного року, за підтримки більш ніж 38 000 волонтерів по всьому світу. Вони вчать учнівську молодь використовувати різні підходи у застосуванні навичок 21-го століття, і розвивати свої творчі здібності.

Завдяки участі у науковій конференції волонтера Корпусу Миру США Яна Блера, до роботи за вищезазначеною програмою змогли долучитися наші студенти та ліцеїсти. Це був інтерактивний тренінг. Учасники працювали у командах по шість осіб.

Першим завданням було створити за 4 хвилини із наданих матеріалів (пластикових тарілок, канцелярських скріпок) якусь річ, єдину у своєму роді; і ще за 2 хвилини придумати її функціональне призначення, а далі  презентувати цей унікальний артефакт усією командою англійською мовою!

Наступне випробування – створити рекламу незвичайного круїзного лайнера від імені якоїсь відомої людини в якості його пасажира. Потрібно було описати особливості унікального корабля з метою приваблення якнайбільшого числа бажаючих замовити на ньому круїз. На виконання завдання відводилося 4 хвилини, а також не більше 2 хвилин мала тривати презентація.

Третє завдання – за 4 хвилини з газети, трьох пластикових виделок, 5 канцелярських скріпок, двох пластикових соломинок і смужки скотчу сконструювати якнайвище «дерево», яке змогло б простояти без підтримки не менше 25 секунд.

Тренінг проходив у швидкому темпі, щоб запалити творчу думку, мобілізувати нестандартне мислення учасників, винахідливість, сміливість, гнучкість і наполегливість.

Під час виконання завдань усі учасники проявили терпіння і повагу до інших членів команди та їх ідей у процесі спільного вирішення проблем.

Команда ліцеїстів дуже достойно виступила на цьому турнірі. Ось відгуки деяких учасників:

• Мені дуже сподобалась зустріч з Яном. Я відкрила для себе багато чого нового. Він підготував для нас цікаві завдання. Звичайно, вони були важкими, але ми з ними впоралися. Найважчим завданням для мене було конструювання і презентація артефакта. Було мало ідей та часу,однак, це було пізнавально. (Олександра Білобровко, 11-А)
  • Йдучи на конференцію, я припускав, що це буде нудна лекція волонтера з Америки. Виявилося, що це зовсім не так. Відвідавши тренінг Яна Блера, я переконався, що ми самі можемо робити креативні речі та цим самим покращувати світ. (Максим Козак, 10-Б)

«  Квітень 2017  »