Вітаємо Вас, Гість
Головна З української мови Реєстрація Вихід Вхід   
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРОГРАМА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

 

Фонетика. Графіка. Орфографія

Звуки мови. Голосні і приголосні звуки. Склад. Наголос. Приголосні звуки. Глухі й дзвінкі приголосні. Вимова глухих, дзвінких приголосних у кінці слів та в кінці складу. Тверді й м'які приголосні. Вимова твердих і м'яких приголосних. Транскрипція. Звуки і букви. Український алфавіт. Вживання великої букви. Вживання м'якого знака. Вживання апострофа.

Чергування голосних і приголосних звуків у словах: чергування о, е, з і; чергування о з е після ж, ч, ш та й; чергування приголосних при словотворенні.

Вимова та написання голосних і приголосних у коренях слів; ненаголошених голосних е, и, о; спрощення в групах приголосних; подвоєння і подовження.

Написання префіксів роз-, без-, через-, з- (із-,с-), значення, вимова і правопис префіксів пре-, при-, прі-.

Правила переносу частин слова.

Написання складних слів. Написання слів іншомовного походження.

Лексика і фразеологія

Багатозначні та однозначні слова. Пряме і переносне значення слів.

Омоніми. Синоніми. Антоніми. Загальновживані слова. Професійна лексика. Застарілі слова. Неологізми. Стійкі словосполучення.

Морфеміка. Словотвір

Морфологічна будова слова. Значущі частини слова. Морфологічна основа. Твірна основа. Способи словотворення.

Морфологія

Іменник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Типи відмін іменників, поділ іменників на групи. Написання відмінкових закінчень іменників (найскладніші випадки). Способи творення іменників. Написання і відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові.

Прикметник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Прикметники якісні, відносні і присвійні. Ступені порівняння прикметників, їх творення. Написання відмінкових закінчень прикметників (найскладніші випадки). Написання прізвищ і географічних назв прикметникового походження.

Числівник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль, розряди числівників за значенням. Відмінювання і написання числівників.

Займенник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль, розряди займенників за значенням. Відмінювання та написання займенників.

Дієслово, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Дієслова перехідні і неперехідні. Види дієслів: Спосіб і час дієслів. Способи творення дієслів.

Дієприкметник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Творення дієприкметників. Написання дієприкметників.

Дієприслівник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Творення дієприслівників.

Прислівник, його значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль. Ступені порівняння прислівників. Способи творення прислівників. Написання н, нн у прислівниках. Правопис прислівників.

Прийменник. Вживання прийменників з іменниками у відповідних відмінках. Особливості вживання прийменників у (в), з (із, зі). Написання прийменників.

Сполучник. Прості і складні сполучники. Сполучники сурядності й підрядності. Написання сполучників.

Частка. Розряди часток за значенням. Написання часток. Написання не з різними частинами мови.

Вигук. Значення вигуків. Написання вигуків. Розділові знаки при вигуках.

Синтаксис

Словосполучення. Просте речення. Відмінність словосполучення від речення; словосполучення як складова частина речення. Типи підрядного зв'язку. Способи зв'язку та порядок слів у словосполученні і реченні, інверсія. Логічний наголос. Типи речень за метою висловлювання.

Члени речення (підмет, присудок простий і складений, додаток, означення, обставина) і спосіб їх вираження.

Односкладні речення, їх типи. Неповне речення.

Однорідні члени речення. Узагальнюючі слова при однорідних членах речення. Розділові знаки між однорідними членами та в реченнях з узагальнюючими словами.

Звертання, вставні слова, словосполучення, розділові знаки при них. Речення з відокремленими членами (означеннями, прикладами, додатками, обставинами), розділові знаки при них. Уточнюючі члени речення.

Складне речення. Складносурядні речення, розділові знаки в них. Види підрядних речень. Складнопідрядні речення з кількома підрядними.

Безсполучникові складні речення, розділові знаки в них. Складні речення з різними видами зв'язку: сполучниковим і безсполучниковим.

 

Пряма й непряма мова

Розділові знаки при прямій і непрямій мові.

 

Культура мови і стилістика

Поняття про стилістику як науку про стилі літературної мови. Стилі мови, їх основні ознаки.

Вхід на сайт
Пошук
МОН України
Департамент освіти
Вінницька ОР
ВРЦОЯО
БГПК
ПедПреса
СтопБулінг
Copyright Обласний гуманітарний ліцей © 2024-2015